Blue & Silver

Monday, August 19, 2013

Last week I've made 6 new bracelets (one of them is for exchange with KOSMATE). They are similar (I can even say "almost the same"), but I decided to show them in separated posts. So here is first one:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W poprzednim tygodniu udało mi się zrobić aż 6 nowych bransoletek (jedna zrobiona specjalnie na wymainę ze Zwykłym Człowiekiem z Kosmatych - ją pokażę jak już dotrze do adresatki). Są podobne, ale zdecydowałam pokazać je w osobnych postach. Oto pierwsza:Last month my life was so unstable! I was waiting for answer from university and I wasn't sure till last Thursday if I'll be admitted or not. Fortunately I am! Today I went to university to finish registration procedures. Registration form and all documents are already there so I can say - I'm almost a student. The MSc Programme I've chosen is Geo-Information Science. I hope it's a good one and my future career is now more safe. I don't want to work in place like warehouse anymore. Never! Now keep your fingers crossed for me :). I only have to find a part-time job and I can be not worried about anything. Btw. I'm curious how big is the difference between studies in Poland and here in the Netherlands. Now I can check it. At the moment I know only that there is more than 2 semesters a year. Here year is divided in 5 periods (each has 6 weeks and finishes with exams).

I'm quite excited now. I hope everything will be just fine. 

See you soon!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatni miesiąc był dla mnie tak bardzo niestabilny! W niewiedzy czekałam na wieści z uniwersytetu w sprawie mojej aplikacji i do ostatniego czwartku nie wiedziałam nic. Na szczęście mogę już oddychać spokojnie, bo zostałam przyjęta! Dziś dopełniłam ostatnich formalności i można powiedzieć, że jestem już prawie studentką. Program jaki wybrałam to studia magisterskie z Geo-Information Science (Nie wiem jaki jest polski odpowiednik tego kierunku - Nauki o Ziemi?). Mam nadzieję, że dobrze wybrałam i teraz moja przyszła kariera jest torchę bardziej bezpieczna. Nie chcę już wracać to prac magazynowych. Nigdy! Trzymajcie więc za mnie kciuki :). Teraz muszę tylko znaleźć pracę na 14 h w tygodniu i mogę studiować spokojnie i nie martwić się o swój byt. Swoją drogą jestem bardzo ciekawa jak róźnią się stuida tutaj od tych w Polsce. Teraz mogę to dokładnie sprawdzić. Wiem już na pewno, że nie ma tu 2 semestrów. Rok jest podzielony na 5 6-tygodniowych okresów, gdzie każdy kończy się egzaminami.

Jestem dość podekscytowana. Mam nadzieję, że wszystko bedzie się jakoś układać po ostatnich miesiącach niepowodzeń.

Do zobaczenia wkrótce!

You Might Also Like

5 comments

 1. Jak zwykle bardzo ładna! A ja zapalczywie wyszywam broszki do wyboru - mam już kilka sztuk i niedługo pokażę :) Gratuluję dostania się i trzymam kciuki! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja jeszcze może z jeden naszyjnik zrobię i też jestem gotowa do pokazania co masz do wyboru ;).

   Delete
 2. Nie dziwi mnie Twoja ekscytacja! Na pewno poradzisz sobie świetnie, trzymam za to wszystkie kciukasy, choć i bez nich dasz sobie radę :-) Również jestem ciekawa, jak wygląda studiowanie tam, z chęcią więc poczytam Twoje doniesienia ;-)
  Nie wiem, jaki byłby polski odpowiednik tego kierunku, może takiego nie ma :D Powodzenia w znalezieniu pracy i we wszystkim innym!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na pewno będę od czasu do czasu coś o studiach pisać ;). Może faktycznie dokładnego odpowiednika tego kierunku w Polsce nie ma, ale być może kierunek GIS jest odpowiednikiem. Na kilku uczelniach w Polsce jest dostępny.

   Delete
 3. hi, barbara!! I am fatimah, also a student in wageningen university..i have also started a since living here..it was first about life in NL and then it evolves to lifestyle and beauty blog.. this is the link to my blog: http://theleakycauldron-fatma.blogspot.nl/
  BTW, you have a nice blog!!

  ReplyDelete

Your comments feed my blog.