New necklace

Monday, March 04, 2013

Yesterday was not a perfect day. I tried to make something special, but results was much worse that I expected. Some pieces I had to throw away. I almost give up but I'm a fighter so I tried to make something once more. Surprisingly this necklace has been made. Maybe I'm not very proud of quality of this item, but idea is good and I like it a lot. Now I should improve it. This necklace looks especially perfect on collar shirt, but I'm sure there are more possible combinations.


You Might Also Like

2 comments

  1. Znam takie dni, kiedy nic nie wychodzi... mniej więcej masz to w głowie, ale nie możesz dojść do tego, jak wykonać daną rzecz, a wszystkie filce się buntują. Za to u Ciebie efekt końcowy jest bardzo ciekawy i zadowalający! Gratuluję pomysłowości i czekam z niecierpliwością na na kolejne projekty!

    ReplyDelete
  2. Może nastepnym razem stracę mniej nerwów. Najczęściej jak coś robię to wcale nie mam wizji jak to będzie wyglądać ostatecznie. A nawet jak taką wizję mam, to podczas tworzenia jeszcze kilka razy ją zmieniam. Różnie to się kończy ;)

    ReplyDelete

Your comments feed my blog.