Brooches from space!

Tuesday, December 09, 2014I was planning to make them since I started studying Geo-Information Science. I discovered the beauty of satellite images and I knew they could be used on jewelry. Finally I managed to create a small collection. What do you think about them?

On Thursday I'm going to sell my items on the Christmas Fair. I tried to pack all my stuff. I wasn't aware I have so much! I could open my own shop ;). Let's sell it and create a space for new ones!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odkąd zaczęłam moje studia (Geoinformatykę i Teledetekcję - chyba tak to nazywają w Polsce) planowałam zrobić taką biżuterię. Podczas studiów odkryłam piękno zdjęć satelitarnych. Wiedziałam, że można je użyć takżę dla bardziej przyziemnych spraw niż nauka. I tak też zrobiłam. Udało mi się stworzyć taką małą serię. Może kiedyś ją poszerzę. Co o nich myślicie?

W czwartek wybieram się na świąteczny targ sprzedawać swoje dzieła. Zajęłam się dziś pakowaniem... Nie miałam pojęcia, że aż tyle tego mam! Niech to się lepiej sprzeda, bo zacznie mi niedługo brakować miejsca. Rzeczy starczy mi na otworzenie sklepu! Czas się ich pozbyć i stworzyć miejsce dla nowych rzeczy.You Might Also Like

5 comments

 1. o jaa, ależ są prześwietne! Nie miałam pojęcia, że zdjęcia mogą być takie fajne! Można dać ciekawą odpowiedź jak ktoś spyta co jest na broszce.Ta brązowo turkusowa u góry po prawej ma przegenialne połączenie kolorystyczne. Co to jest, one są jakoś markerowane?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta turkusowo brązowa przestawia meandrującą rzekę Mississippi. Co do efektu kolorystycznego to ja te zdjęcia już takie znalazłam. Wiem, że wykorzystano zdjęcia z satelity Landsat 7. Jej 7 kanałów spektralnych zostało ustawionych w najróżniejszych kombinacjach i wybrano te gdzie RGB dawało najpiękniejszy efekt. Nie wiem czy ten mój bełkot jest zrozumiały ;).

   Delete
  2. Bardzo podoba mi się idea tego, że podczas zobrazowywania informacji uzyskanych takimi maszynami, nikt się nie przejmuje tym, czy maszyna 'powinna' widzieć naszymi odzworowywaniami kolorystycznymi, czy też nie. Całkiem fajne na przytoczenie przy fakcie, że kolory są wytworem ludzkiego umysłu :)

   Delete
  3. Właściwie to "mieszanie" kanałów ma zwykle inny cel ;). Kiedy dasz 4 kanał który jest zakresem fal podczerwieni na R(ed), 3 kanał odpowiedzialny za niebieski na G(reen) i 2 kanał który jest zakresem zielonego na R(ed) wtedy powstaje coś takiego: http://www.cawa-project.net/system/files/image/story/body_img/ScreenShot_rapidEye.png gdzie roślinoość jest czerwono-różowa. Takie zdjęcie jest wykorzystane do badania roślinności albo do jej znajdowania. Inne kombinacje służą do badania innych rzeczy, a że przy okazji te zdjęcia mają zwykle bajeczne kolory tym lepiej :).

   Delete
  4. Domyślam się, że estetyka nie jest głównym celem :D O bardzo fajnych rzeczach się uczysz!

   Delete

Your comments feed my blog.